Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого тпу №183 Криворізької міської ради








Відкрите заняття у групі №8!

28 бер. 2017
Заняття з пізнавального розвитку для дітей молодшої групи Тема: Весняні пригоди Білосніжки та гномів Мета: закріплювати знання малюків щодо сезонних змін ,явищ природи і діяльності людей навесні. Продовжувати вчити дітей називати,розрізняти, вибирати кольори,класифікувати предмети за кольором та розміром. Закріплювати поняття : «великий-маленький», один-багато». Розвивати мислення,зорову пам’ ять,орієнтацію в просторі,слухову увагу,дрібну моторику пальців рук,фонематичний слух та мовленнєве дихання. Виховувати доброзичливість, самостійність. Обладнання: подушки,іграшкові або паперові квіти,паперові метелики,штанці і шапочки для гномів,дерево ,листочки та квіточки з картону,смуги з бумаги різних кольорів та ширини,клубочок червоних ниток, іграшкові мишенята ,миска з насінням кукурудзи та квасолі,жовті та білі мисочки для сортування ,скриня ,запис спокійної музики,шуму води,співу птахів,сундук. Попередня робота : спостереження в природі,проведення занять з сенсорного розвитку;читання казки «Білосніжка і сім гномів»;розглядання ілюстрацій до неї. Фізичний розвиток: підтримувати рухову активність малят під час виконання ігрових імітаційних вправ,розвивати дрібну моторику кисті. Соціально- моральний розвиток: продовжувати виховувати любов до природних явищ,природи і діяльності людей навесні. Емоційно-ціннісний розвиток : сприяти позитивному ,емоційному розвитку вихованців. Пізнавальний розвиток :підтримувати в дітей допитливість ,уточнити та поглибити знання малят про кольори ,величину,геометричні фігури,конструювання. Мовленнєвий розвиток: збагачувати словник спорідненими словами,вдосконалювати інтонаційну виразність. Художньо-естетичний розвиток : розвивати у малят любов до літературно-художніх творів,формувати вміння вивчати напам’ ять та розповідати. Креативний розвиток: заохочувати виявлення творчості під час перевтілювання казкових героїв.,розвивати фантазію,мислення,уяву. Хід заняття: Діти-гноми сидять на подушках біля Білосніжки-вихователя, вдають,що сплять. Звучить тиха,спокійна музика . Ранок. Б.В.:(гладить кожного гномика,будить)Доброго ранку ,гномики. Сонечко вже встало,а ви прокинулися? Гномики прокидаються,протирають очки,встають. Гномики : Так! Психогімнастика Б.:Ви прокинулись раненько, Лиш над вами сонце встало. Умивайтеся гарненько, Нас чекає справ чимало. Разом вийдемо на ганок, Відженемо нічну втому, Всім гукнемо: «Добрий ранок!»(разом гукають) Гості: «Добрий ранок!Любі гноми.» Б.:Гномики, нас гай вітає, І галявина казкова, Нас вона давно чекає, Тож збираймось в путь ранкову. Гноми йдуть на галявину,промовляють за вихователем і виконують відповідні дії. Б .і гноми (разом): Раз,два,раз,два… Весело крокую я. Будуть ніжки тупцювати, А ще бігати й стрибати, І нарешті спочивати. Б.: Гляньте ,гномики, от ми й прийшли на галявину. Яка краса! Чуєте,щось шумить? Що це? (чути шум води). Сидоров :Так,це струмочок прокинувся! Б.: А хто це так гарно співає?(чути спів птахів) Соляннікова :Пташки також прокинулись! Б.: Бачите все прокидається,оживає,бо прийшла чудова пора року. Яка пора року? Діти : Весна! Б.: Погляньте,як яскраво світить сонечко. -Якого кольору сонечко? Остапченко: жовтого. Б.: -Якої форми сонечко? Велькін : кругле. Б.: Як воно світить? Кисельова : яскраво. Психогімнастика Б.:Оскільки на нашій галявині весна ,то ж давайте заплющимо очі і вдихнемо на повні груди свіжого повітря. Які запахи ви відчуваєте? Бачите ,прокинулися дерева,розцвіли квіточки,зазеленіли листочки. Але ,погляньте,ще спить оце дерево.(вихователь підходить до дерева і промовляє) Прокидайся ,соня, досить спати!Гномики,воно мені шепоче,що дуже міцно заснуло,і тепер йому важко прокинутися. Тож воно просить,щоб ми допомогли. Допоможемо ,друзі? Діти зголошуються і накладають на дерево картонні листочки і квіточки,обираючи з запропонованих вихователем. Після закінчення роботи вихователь запитує дітей . Б.: Яким стало дерево? Діти : гарним. Б.: Якого кольору листочки на ньому? Саргасян: зеленого. Б.: А квіточки якого кольору? Відповіді дітей: жовтого,червоного,блакитного,рожевого,синього,білого. Б.: Молодці ,гномики!А підніміть-но свої голівоньки догори. А хто це літає над квітами? Діти : різнобарвні метелики. Б.: Хочете погратися з ними? Дихальна вправа «Хай метелики танцюють» Спершу вихователь дмухає на паперові метелики,які прив язані на ниточках. А потім кожна дитина дмухає на метелика свого кольору. Вихователь звертає увагу дітей на різнокольорові стежинки різного кольору,шириною,довжиною. Б.: А на доріжці якого кольору лежить клубочок? (жовтого) Якого розміру вузька чи широка доріжка? (широка) Якого кольору клубочок? (червоного) Якої форми? (круглої) Як ви гадаєте ,кому він підходить? Справді, Червонявчику,у якого шапочка і юбочка червоні. Тож червонявчику бери клубочок,змотуй його потихеньку,а ми будемо йти і дивитися куди він нас приведе.